Aby w restauracji, barze czy w kawiarni wszystko było spójne, każdy element powinien ze sobą współgrać. Począwszy od serwowanych dań, po najmniejszy dodatek wystroju lokalu. Ważnym elementem składającym się na integralność danego miejsca jest również strój personelu i tym właśnie zajmuje się młoda trójmiejska firma Have it Wear it.

W swojej ofercie posiadają gotowe projekty, skierowane przede wszystkim do takich branż jak gastronomia, fryzjerstwo, barbershop, czy florystyka, jednak jak sami przyznają:

„Jesteśmy otwarci także na inne branże, a projekty indywidualne lubimy najbardziej, gdyż to przede wszystkim one rozwijają kreatywność i otwierają głowę na nowe pomysły. Kiedy jest to możliwe staramy się odwiedzić lokal, do którego tworzona będzie odzież, po to aby „poczuć” jego klimat i czerpać inspirację z wnętrza. Dodatkowo zdarza się, że właściciele, managerowie, a czasem sami pracownicy mają pomysły i propozycje dotyczące tego jak powinien wyglądać ich wymarzony uniform. W takim przypadku pozostaje nam tylko nanieść pomysł na kartkę papieru.”

Firma bardzo dużą wagę przywiązuje do detali oraz ich jakości, dlatego szelki czy elementy skórzane, składające się na odzież, tworzone są ręcznie z największą dbałością o szczegóły. Dużym atutem realizowanych projektów jest także ich funkcjonalność, gdyż w przeważającej mierze techniczne materiały z jakich są tworzone, posiadają wysokie parametry trwałości i odporności na zużycie. Ponadto naturalna skóra, która używana jest do odzieży, w większości przypadków, nie jest mocowana na stałe, co umożliwia jej odczepianie do prania.

Dodatkowo jak dodają właściciele:

„Projekty zostały stworzone m.in. po przeprowadzonych rozmowach z osobami z branż, dla których tworzymy. To one zwróciły nam uwagę na to czego oczekują od odzieży roboczej, czym powinna się ona charakteryzować. Na przykład być nie tylko wodoodporna, jak w projektach dla kucharzy, ale także oddychająca (co w kuchni jest bardzo istotne).” 

UWAGA!

Do 19.10. na profilu fb Have it Wear it organizowany jest konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni. Konkurs skierowany jest do kucharzy, którzy chcieliby się podzielić wyjątkowością swojego zespołu. Do wygrania są aż trzy praktyczne, wykonane z technicznej tkaniny fartuchy kuchenne!

5 2 votes
Article Rating