Kosmetyki rozświetlające bez wątpienia mają cudowną moc. Sprawiają, że skóra jest promienna, gładka, zyskuje przepiękny zdrowy blask. Dzięki temu wyglądamy na młodsze, bardziej wypoczęte, a nasza cera po prostu promienieje. Jakie kosmetyki rozświetlające warto kupić i czym kierować się przy ich wyborze?

 

Rozświetlacz w makijażu twarzy

Kosmetyki rozświetlające standardowo aplikujemy w określone miejsca na twarzy. Rozświetlamy wszystko to, co chcemy uwypuklić i podkreślić. Są to przede wszystkim kości jarzmowe, boki czoła, szczyt lub czubek nosa, skronie oraz łuk kupidyna. Rozświetlacz wato aplikować także w okolicach łuku brwiowego aby delikatnie rozświetlić. Jest to kosmetyk, który z powodzeniem może zastąpić także cień do powiek. Nałóż go w wewnętrzne kąciki oczu oraz na ruchomą powiekę, Twoje spojrzenie nabierze blasku.

Rozświetlona cera

Jeszcze nie tak dawno nikt o nich nie słyszał, a dziś są jednym z ukochanych kosmetyków większości kobiet. Mowa tu oczywiście o rozświetlaczach. Na początek warto wspomnieć o produktach, które wśród kosmetyków rozświetlających jako pierwsze zaczęły pojawiać się na rynku. Są nimi standardowe rozświetlacze w kamieniu, najczęściej stosowane przez większość z nas. To one są najłatwiejsze w aplikacji i prawdopodobnie najwygodniejsze w użyciu. W zależności od tego jaki wybierzesz, przy ich pomocy możesz uzyskać efekt bardzo subtelnego blasku lub intensywnej tafli, a nawet mokrej skóry. Wszystko zależy od Twoich upodobań. Na dzień na pewno lepiej sprawdzi się kosmetyk o prawie niewidocznych drobinkach, który daje delikatny błysk. W makijażu wieczorowym można pozwolić sobie na więcej, czyli bardziej intensywny blask.

Subtelne rozświetlenie na co dzień

Jeśli na co dzień nie lubisz używa intensywnych rozświetlaczy, warto postawić na nieco subtelniejsze rozświetlenie. Uzyskasz je dodając do podkładu kilka kropel rozświetlacza płynie. Ten sposób sprawisz, że Twoja skóra nabierze zdrowego blasku, ale nadal będzie wyglądała bardzo naturalnie. Taki trik możesz zastosować również wtedy, kiedy uznasz, że Twój podkład jest za bardzo matujący lub za mocno kryjący. Innym sposobem, aby osiągnąć efekt delikatnego blasku jest użycie płynnego rozświetlacza jako bazy na całą twarz. Skóra będzie wyglądała na świetlistą i promienną.

Rozświetlamy ciało!

Pięknie rozświetlone ciało wygląda bardzo apetycznie, dlatego nie bój się stosować na nim kosmetyków rozświetlających nawet na co dzień. W tym celu idealnie sprawdza się balsam z drobinkami odbijającymi światło lub olejek. Możesz też użyć tego samego rozświetlacza, który nakładasz na twarz. Użyj w tym celu dużego pędzla, który lepiej nadaje się do większej powierzchni skóry. Nanieś produkt na obojczyki, dekolt i ramiona aby nadać im atrakcyjny wgląd.

0 0 vote
Article Rating