Każde dziecko marzy o swoim własnym pokoju i bez wątpienia powinno go mieć. To przestrzeń do zabawy, nauki oraz odpoczynku. Zanim zabierzesz się za urządzanie, zaplanuj dobrze co ma się w nim znaleźć. Z pewnością przyda Ci się kilka wskazówek, dzięki którym będzie piękny i oczywiście komfortowy.

Kolorystyka pokoju dziecka

Kolory w pokoju dziecka powinny być dobrze przemyślane. Najlepiej wybierać delikatne, pastelowe odcienie, które nie będą męczące dla oczu. Z pewnością każdy wie, jak bardzo barwy w pomieszczeniu, w którym przebywamy mogą wpływać na nasz nastrój. Po kilku godzinach spędzonych w pomieszczeniu, którego ściany pomalowane są na intensywny odcień różu czy czerwieni będziemy bardziej zmęczeni i rozdrażnieni. Tak samo jest z dziećmi – chociaż lubią wszystko co kolorowe, lepiej będą czuły się pokoju którego ściany są jasne, pastelowe. Najlepszym wyborem będzie szarość, beż, delikatny błękit lub pudrowy róż. Takie stonowane ściany będą świetną bazą dla kolorowych dodatków. Nie zapominajmy, że dziecięcym pokoju nie będzie brakowało kolorowych zabawek, które na pewno wystarczająco ożywią pomieszczenie.

Przytulne miejsce do spania

Nic tak nie sprzyja wypoczynkowi, jak wygodne łóżko. Postaraj się, aby Twoja pociecha poczuła się w nim jak w bajce. Konieczne będą puchate poduszki, które nie tylko zachęcą dziecko do spania, ale będą też piękną ozdobą wnętrza. Aby sny malucha były kolorowe, przygotuj łóżko z śliczną pościelą, najlepiej w ulubione zwierzątka. Przyda się też ciepły kocyk idealny na popołudniowe drzemki.

Urocze gadżety

Klimat każdego pokoju tworzą gadżety i dodatki. To dzięki nim pokój zyskuj swój niepowtarzalny charakter. Dziecko z pewnością ucieszy mała lampka w kształcie jednorożca lub innej lubianej przez nie postaci. Taki drobny gadżet umili też wieczorny rytuał czytania książek oraz zasypiania. Pamiętaj o obrazkach na ścianę oraz ramkach z zdjęciami. W każdym dziecięcym pokoju są też mile widziane pluszowe pufy oraz duże maskotki, na których maluch będzie mógł leżeć lub siedzieć.

Miejsce do zabawy

Pokój dziecka jest jego przestrzeni do zabawy. Żeby zadbać o porządek i jednocześnie nie ograniczać malucha w jego codziennej aktywności wato wybrać praktyczne rozwiązanie. Przydadzą się pojemniki na zabawki, półki na książeczki oraz praktyczna komoda z szufladami. Dzięki takim meblom na koniec zabawy szybko zaprowadzicie porządek w pokoju dziecka. Koniecznie wyposaż kącik swojej pociechy w matę lub niewielki dywan, na którym będzie mogła się bawić.

0 0 vote
Article Rating