Zarówno mieszkańcy Trójmiasta jak i przyjezdni, poza pięknymi widokami, poszukują również niezwykłych doznań kulinarnych. Pomimo faktu, że kulinarna mapa Trójmiasta jest bardzo bujna, niewiele jest takich miejsc, które poza smakowitymi daniami, oferują również nadmorską magię. Przedstawiamy dwa przepiękne miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić! Przekonajcie się, dlaczego 😉

Restauracja Vinegre ul. Zawiszy Czarnego 1b, Gdynia 

Vinegre to wyjątkowa restauracja dla smakoszy, miłośników najlepszych win i pięknych widoków. To pełnia mocy świeżych sezonowych produktów, feeria barw rodem z basenu Morza Śródziemnego. Sezonowe menu intryguje smakami i bogatym aromatem kuchni śródziemnomorskiej. Najlepsze ryby i owoce morza, grillowane mięsa, aromatyczne warzywa i owoce – skropione oryginalną oliwą z oliwek… prostota, która zadziwia i inspiruje. Wiedzione tradycją dawnych polis aromaty tworzą perfekcyjne połączenie, z którego Vinegre czerpie całymi garściami. Ta restauracja to nie tylko smak. To także miejsce spotkań – w gronie przyjaciół, rodziny czy też współpracowników. Vinegre jest przestrzenią, w której chce się zatrzymać – czując w piersiach morską bryzę…

Restauracja Vinegre ul. Zawiszy Czarnego 1b, Gdynia 

Kolejnym miejscem naprawdę godnym uwagi jest restauracja Mondo di Vinegre. Poznaj miejsce niezwykłych doznań nie tylko kulinarnych!

Uważamy, że restauracja to pewnego typu scena, na której główną role grają nasi goście. To właśnie dla Was tworzymy to miejsce – dla Was tworzymy ten spektakl. Pierwsze skrzypce w naszej restauracji to serwowane przez nas dania. Oryginalne kompozycję, najwyższej jakości produkty, malują na naszych talerzach wyśmienite kreacje. Każdego roku, prezentujemy dwa odrębne sezony naszej karty dań: wiosna-lato oraz jesień zima. Ponieważ rutyna odbiera sztuce wolność, kilka razy w roku w naszym kulinarnym line-upie, przedstawiamy limitowane sezonowe menu. Reżyserami smaku są utalentowani i nagradzani kucharze, Piotr Jarynowski & Sławek Gutowski. – mówi Właściciel tego wyjątkowego miejsca.

Mondo di Vinegre, ul. Polska 1, Gdynia

Świadomi jak ważne w kulinarnym show jest przestrzeń do cieszenia się smakiem, wybraliśmy wyjątkowe miejsce. Tutaj nazwa mówi sama za siebie, Muzeum Emigracji, historyczny budynek Dworca Morskiego. Nasza scenografia to loftowe wnętrza z panoramicznym widokiem na port Marynarki Wojennej, które dopełniają całości. Błękit fal oraz bezustanny ruch statków jest imponującym dodatkiem do głównego widowiska w środku restauracji. Kolejnym jakże istotnym aktem naszego spektaklu jest starannie wyselekcjonowana kolekcja win oraz autorska karta koktajli, tworzona przez Radosława Filipkowskiego. W kuluarach naszej przestrzeni znajdziecie również maleńkie bistro, w którym zjecie smaczny lunch lub napijecie się aromatycznej kawy. – dodaje Właściciel.

Mondo di Vinegre, ul. Polska 1, Gdynia

Nad całym artystycznym przekazem, opiekę sprawuje Patrycja Riahi-Pawlak. Jej pasja, talent i zaangażowanie w tworzeniu restauracji, stworzyło kilka wyjątkowych miejsce na kulinarnej mapie trójmiasta, w tym właśnie Mondo di Vinegre.

Jeśli jeszcze macie wątpliwości, gdzie spędzić wyjątkowy czas w towarzystwie wyśmienitego jedzenia, serdecznie polecamy Vinegre oraz Mondo di Vinegre. Zachęcamy również do śledzenia Social Mediów obu miejsc.

0 0 votes
Article Rating