Która z nas nie kocha oryginalnych projektów odzieżowych, w których czuje się naprawdę wyjątkowo? Ubrania dostępne w sieciówkach niejednokrotnie nie dorównują jakością autorskim projektom dobrej krawcowej. Tylko jak ją znaleźć?

Fot. PhotoKaja

Szycie to moje życie! – to słowa projektantki odzieży Marty Dubickiej, która specjalizuje się w szyciu mody damskiej. Projektuję i szyję od prawie 20 lat w mojej własnej, małej lokalnej pracowni w Malborku, niedaleko Trójmiasta. – dodaje Pani Marta.

Opieram się rynkowi, który zdominowały wielkie marki, sztuczne materiały. Wierzę w modę zrównoważoną, szytą z poszanowaniem etyki biznesowej. Dlatego w mojej pracowni zatrudniam również osoby niepełnosprawne. Najważniejszy jest talent – mówi Marta Dubicka.

Fot. PhotoKaja

Pani Marta szyję tylko z tkanin naturalnych. Wełna, wiskoza, wysokogatunkowa bawełna, domieszki jedwabiu. Część tych tkanin sprowadzane są do pracowni prosto z Mediolanu. Poliestrowi mówi stanowczo – Nie.

Nie gonię za trendami. Trendy są ważne, ale najważniejsza jest jakość i staranne wykonanie. Wierzę w modę zrównoważoną. Tworzę pojedyncze sztuki i krótkie serie. Największą przyjemność sprawia mi jednak szycie sukni wieczorowych, chociaż przyjmuję nawet nietypowe zamówienia. Szyłam już pokrowiec na wózek inwalidzki i ubranka dla psa. – podsumowuje Pani Marta.

Fot. PhotoKaja

Wszystkich chętnych, którzy chcą, aby Pani Marta coś uszyła, lub przerobiła wybrany element garderoby, serdecznie zapraszamy do wizyty w pracowni przy ulicy Głowackiego w Malborku oraz na stronę www.e-md.pl

0 0 vote
Article Rating