Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na kulinarnej mapie Gdańska, koniecznie musisz odwiedzić restaurację Filharmonia. W zabytkowym budynku znajdziesz zmysłowe połączenie wyśmienitej kuchni i nastrojowej elegancji. Doskonały klimat, wyborna kuchnia oraz miła obsługa – to cechy, które z pewnością zachwycą zarówno turystów jak i mieszkańców Trójmiasta. 

Restauracja Filharmonia to nowoczesne myślenie o kuchni jako o sumie doznań, smaków, zapachów, tekstur i walorów świeżych, sezonowych produktów. Autorskie menu tego miejsca jest zaproszeniem do świata wykwintnych smaków kuchni międzynarodowej. W 2016 roku prestiżowy przewodnik Gault&Millau przyznał wyróżnienie tej restauracji – jeden widelec. Z powodzeniem można stwierdzić, że dla tego miejsca najważniejsza jest autentyczność w tworzeniu, wyobraźnia, pasja i talent. Filharmonia to restauracja z duszą, w którym przeszłość i historia spotykają się z nowoczesną elegancją. Usytuowana jest w jednej z najpiękniejszych lokalizacji w Gdańsku, tuż nad Motławą, na wyspie Ołowianka z widokiem na Długie Pobrzeże. Latem, z jednego z dwóch przestronnych tarasów, rozciąga się niezapomniany widok.

Wnętrze Restauracji łączy w sobie doskonale zachowane elementy architektury neogotyckiej z nowoczesną elegancją. Na uwagę zasługuje widowiskowe malowidło ścienne o pow. 120 m², rozciągające się na 3 kondygnacjach. Pomieszczenia restauracyjne składają się z dwóch poziomów o pow. 100 m² każdy. Na miłośników bardziej kameralnej atmosfery czeka wyjątkowa sala VIP, która może pomieścić 20 osób.

Oryginalnie zaprojektowane i wyposażone wnętrze oraz wyjątkowa oferta dań, tworzą niebanalne połączenie, które trzeba doświadczyć osobiście. Serdecznie zapraszamy do restauracji Filharmonia przy ul. Ołowianka 1 w Gdańsku.

0 0 vote
Article Rating