Restauracja Piwna 47 Food & Wine Bar to miejsce stworzone „przez i dla” – pasjonatów kuchni, miłośników wina oraz koktajlowego rzemiosła. Znajduje się  w przytulnym zaułku obok Bazyliki Mariackiej, będąc wyjątkowym punktem widokowym na zabytek. Bazylikę można podziwiać z ogródka letniego znajdującego się przed wejściem do restauracji oraz z jej wnętrza, przez przeszklone ściany Ogrodu Zimowego. 

Specjalnością tego miejsca jest kuchnia środkowoeuropejska z akcentami śródziemnomorskimi i polskimi. Kuchnia Piwnej 47 Food&Wine Bar od początku swojego istnienia jest inspirowana regionem pomorskim, wspierając przy tym lokalnych dostawców, rolników oraz myśliwych, zaopatrując się u nich w naturalne i świeże produkty, na bazie których tworzone są przepisy. Produkt miejscowy jest dla restauracji gwarancją wysokiej jakości potraw, ponieważ pokonuje krótką drogę od miejsca zbioru czy połowu do kuchni, dlatego tak ważne dla tej restauracji jest korzystanie z blisko dostępnych zasobów, a przy okazji promowanie regionalnej ojczyzny.

Menu restauracji zmienia się dwa razy do roku, wiosną podkreśla głównie lekkości potraw, ich świeżość i zieleń, a zimą miejsce to stawia na aromatyczne warzywa korzenne i rozgrzewające przyprawy. Integralną częścią menu jest karta win – kompletna pod względem geograficznym i smakowym, gotowa zaspokoić nawet najbardziej wymagających Gości. Przez jej różnorodność poprowadzi Państwa wyszkolona kadra kelnerska, która doradzi jakie wybrać wino do dań, zgodnie z zasadami foodparingu, dzięki czemu wizyta w Piwnej 47 na długo pozostanie w pamięci.

 

Wnętrze Piwnej 47 zachwyca. Inspirowane stylem prowansalskim, urządzone z chirurgiczną wręcz dbałością o detale. Dominującymi kolorami są szarości, biel i czerń, a całość dopełnia surowe, pachnące drewno, z którego wykonane jest wyposażenie. Oczy koją kwiaty, świeże, cięte bukiety, znajdujące się na każdym stoliku. Myślę, że aby w pełni docenić piękno tego miejsca, należy je odwiedzić dwa razy – za dnia i po zmroku. Gwarantuję pierwszorzędne odczucia estetyczne. – mówi Magdalena Macyra, Manager Restauracji Piwna 47.

Naszą misją jest bycie miejscem, w którym Goście pragną przeżywać i świętować najważniejsze momenty w swoim życiu, w którym pragną się relaksować i cieszyć życiem przez podniebienie, miejscem które jest pierwszym wyborem każdego, kogo czeka ważne spotkanie rodzinne czy firmowe. Organizujemy zaręczyny, obiady weselne, randki i przyjęcia rodzinne, mamy wygodną i elegancką przestrzeń na spotkania biznesowe i firmowe wieczory integracyjne. – dodaje Pani Magdalena.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią od życia dostawać coś więcej – wyjątkowe jedzenie, wyjątkowe wino, wyjątkową atmosferę.

 

0 0 votes
Article Rating