Chyba nikomu nie trzeba uświadamiać jak bardzo konsumpcyjny styl życia wgryzł się w naszą świadomość. Coraz silniejsza chęć posiadania wszystkiego na własność, a tym samym nadmierna eksploatacja środowiska to już nie czarny scenariusz, lecz smutna rzeczywistość. Na szczęście na ratunek przychodzi ekonomia współdzielenia. Co to takiego? Nic innego, jak idea wspólnej konsumpcji. Czy ta koncepcja sprawdza się w kwestii transportu? Sprawdźmy.

Rosnące koszty posiadania własnego auta, zagęszczanie aglomeracji, zanieczyszczenie środowiska. To tylko niektóre z powodów, dla których carsharing sprzyja mobilności, środowisku i jest alternatywą dla prywatnych środków transportu. Wspólne użytkowanie samochodów na dobre wpisało się w krajobraz większych miast, również Trójmiasta. Od 1 sierpnia firma PANEK CarSharing zagościła również u nas, oddając do użytku 200 samochodów, dzięki czemu na terenie Trójmiejskiej aglomeracji jest już 1200 współdzielonych samochodów. Korzystając z tej opcji transportu, stajesz po stronie środowiska, ponieważ dzięki takim wyborom zmniejsza się ilość zanieczyszczeń, szczególnie że część aut z floty PANEK CarSharing to hybrydy.

 

Co ciekawe, strefa PANEK, w której będzie można zostawić samochód, została zaprojektowana na podstawie wypowiedzi przyszłych Użytkowników, będzie modyfikowana zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności z uwzględnieniem liczby dostępnych samochodów. System jest już dostępny w 26 miastach w Polsce. Do końca roku flota carsharingowa będzie liczyć blisko 2 000 samochodów, z czego około 80% to hybrydy i auta elektryczne.

Co najważniejsze, ceny w carsharing’u są konkurencyjne w stosunku do innych rodzajów transportu. Podróż z Gdańska do Sopotu, która zajmuje około 25 minut, będzie kosztować blisko 18 zł. To znacznie mniej w porównaniu do alternatywnych form komunikacji samochodowej. Atrakcyjne będą także koszty dojazdu na lotnisko w Gdańsku. Mieszkańcy Sopotu zapłacą około 25 zł, a trasa z Gdyni kosztować będzie około 28 zł. Na lotnisku będzie można wypożyczyć samochód i zakończyć wynajem. Podobne strefy są już na terenie lotnisk: Warszawa Okęcie, Modlin, Lublin i Balice (Kraków). Zastanawiacie się, co w przypadku stłuczki takim autem? Jeśli jest to szkoda z winy Klienta, maksymalną kwotą obciążenia jest 1 000 zł, można się jednak z niej zwolnić, wykupując subskrypcję. W przypadku szkód powstałych z winy innych użytkowników samochodów Klient nie poniesie żadnych kosztów. PANEK CarSharing przygotował też specjalną ofertę dla studentów, dzięki subskrypcji, dostęp do usługi na preferencyjnych warunkach zyskają także osoby, dla których samochód do tego czasu był jedynie marzeniem.

Proces rejestracji w usłudze jest niezwykle prosty, należy mieć prawo jazdy i kartę płatniczą. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji PANEK dostępnej w sklepach PLAYstore i APPstore i trwa zaledwie kilka minut. Maksymalny czas weryfikacji w usłudze to 60 minut. System wypożyczenia auta jest prosty, intuicyjny, a co najważniejsze – zawsze pod ręką, bo dostępny z poziomu naszego telefonu.

Jesteście przekonani? My zdecydowanie TAK! 😊

Zarejestrujcie się do 4 sierpnia, aby otrzymać bonus w wysokości 20 zł do wykorzystania na przejazdy.

Więcej informacji na temat PANEK CarSharing oraz cennik i warunki: www.panekcs.pl

0 0 vote
Article Rating