Octopus Film Festival to jedyny w swoim rodzaju festiwal poświęcony w całości kinu gatunkowemu. W tym roku odbędzie się jego druga edycja, ponownie zmieniając Stocznię Gdańską w kino, które do późnej nocy będzie wyświetlało najciekawsze, najbardziej zwariowane i niewiarygodne filmy. Octopus Film Festival odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia 2019 r.

Celem Octopus Film Festival jest zaprezentowanie najciekawszych i najbardziej szalonych filmów gatunkowych z różnych stron świata – zarówno tych znanych i lubianych, jak i nowych, dopiero czekających na odkrycie. Organizatorzy przykładają jednak szczególną wagę nie tylko do samych tytułów, ale także do atmosfery, w jakiej będzie można je obejrzeć. Choć znaczna część projekcji odbędzie się w przestrzeniach Stoczni Gdańskiej, niektóre filmy zaprezentowane zostaną w niespodziewanych, podkręcających klimat projekcji lokalizacjach.

Oficjalny plakat tegorocznej edycji Octopus Film Festival, którego autorem jest Patryk Hardziej.

Pulp Fiction na Octopus Film Festival z dialogami na żywo w wykonaniu Krystyny Czubówny i Tomasza Knapika.

Tak wspaniały crossover nie śnił się nawet szefostwu Marvela. Krystyna Czubówna i Tomasz Knapik po raz pierwszy spotkają się na scenie, by z podziałem na role przeczytać na żywo dialogi legendarnego Pulp Fiction. Krystyna Czubówna wcieli się w Samuela L. Jacksona i Umę Thurman, a Tomasz Knapik w Johna Travoltę i Bruce’a Willisa.

Specjalny pokaz Pulp Fiction z udziałem najsłynniejszych polskich lektorów będzie formą uczczenia dwudziestopięciolecia kultowego filmu Quentina Tarantino, który zadebiutował na festiwalu w Cannes w 1994 roku i na zawsze zmienił świat kina, a także doskonałym sposobem, by przygotować się na nadchodzącą premierę najnowszej produkcji tego niezwykłego twórcy, Pewnego razu w Hollywood. Pokaz odbędzie się 7 sierpnia w klubie B90 w Gdańsku, będzie on biletowany.

Gościem honorowym Octopus Film Festival 2019 będzie – Sergio Martino.
Jeden z najważniejszych twórców włoskiego kina gatunkowego lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. 

W portfolio Sergia Martina znajdują się zarówno westerny („Mannaja”), brutalne kryminały („Wszystkie kolory ciemności”), horrory („Torso”), jak i filmy science fiction („2019: Po upadku Nowego Jorku”). W czasach świetności włoskiego kina gatunkowego Sergio Martino współpracował z takimi gwiazdami jak Barbara Bach, Edwige Fenech, Stacy Keach czy Ursula Andress, a jego filmy były chwalone za nieprzewidywalność fabularną i niezwykłe walory wizualne.
Sergio Martino spotka się z polskimi widzami podczas czterech pokazów w ramach retrospektywy swojej twórczości. W programie znajdą się takie tytuły jak „Torso” i „Mannaja”.
Będzie to pierwsza wizyta reżysera w Polsce.


Cyberpunk, kino postapokaliptyczne – kolejny element programu Octopus Film Festival 2019.

Widzowie będą mieli okazję do obejrzenia najsłynniejszych filmów cyberpunkowych w historii kina. Na pięć festiwalowych wieczorów położony na terenie Gdańskiej Stoczni Warsztat W4, który wygląda, jakby żywcem wydarto go z Detroit albo podłej dzielnicy New – Tokyo, zamieni się w świat znany z pesymistycznego science fiction. W ramach cyklu Cyberpunk pokażemy między innymi: „Akirę” Katsuhiro Ôtomo, legendarnego „RoboCopa” Paula Verhoevena (w wersji nieocenzurowanej) i surrealistycznego „Tetsuo” Shin’ya Tsukamoto.

Seans ukryty

Po co zbudowano Stonehange? Kto zabił Kennedy’ego? Czy kosmici istnieją? Gdzie odbędzie się tegoroczny Seans ukryty?

Prawdopodobnie nie poznamy odpowiedzi na żadną z pierwszych trzech zagadek wszechświata. Odpowiedź na czwartą jest na szczęście w zasięgu – wystarczy, że widzowie kupią bilet i stawią się w określonym miejscu o określonej porze, a podstawiony autobus zabierze ich na filmową przygodę życia. Szczegóły pokazu będą trzymane w tajemnicy do ostatniej chwili…

Zwiastun Octopus Film Festival 2019 – https://www.youtube.com/watch?v=7w850mZtGq4&

0 0 vote
Article Rating