Mana Day Spa to jedyne miejsce w Gdyni, gdzie masaż osiąga rangę sztuki, a każda wizyta w salonie jest egzotyczną podróżą, której celem jest ukojenie zmysłów i powrót do harmonii. Salon Mana Day Spa to wspaniałe miejsce aby odpocząć, zregenerować siły oraz poprawić wygląd estetyczny całego ciała. Orientalne masaże wykonywane w salonie przez specjalistów z Tajlandii, Indonezji i Polski sprawiają, że ciało nabiera wigoru oraz energii.

Co nas wyróżnia?

Zadaniem MANA Day Spa jest przybliżyć mieszkańcom Trójmiasta orientalną sztukę masażu i pielęgnacji. Salon zatrudnia wybitnych, doświadczonych w kraju i za granicą, specjalistów masażu hawajskiego, tajskiego i ajurwedyjskiego. Oferuje także najwyższej klasy zabiegi pielęgnacyjne na twarz z użyciem fal radiowych oraz lasera. MANA Day Spa zajmuje się również organizacją wyjątkowych wieczorów panieńskich, kameralnych spotkań towarzyskich i biznesowych, czy wieczorów we dwoje. Ekskluzywność i orientalizm wystroju, a także niezwykła dbałość o szczegóły tworzą niepowtarzalną atmosferę pozwalającą na całkowite odprężenie i oderwanie od codziennych problemów.

Masaże tajskie

Nie od dziś wiadomo, że masaż ma znaczący wpływ na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Wykonany przez dobrego terapeutę w odpowiednich, pobudzających zmysły warunkach działa kojąco na nasze ciało i duszę. Profesjonalnie wykonany masaż przywraca siły witalne oraz równowagę psychiczną.

Już w starożytności znany był wpływ masażu na nasz organizm, a na przestrzeni wieków kształtowały się różne techniki, które do dziś stosowane są jako naturalna metoda lecznicza.

Masaż tajski jest jedną z najstarszych form masażu, jakie znamy. Legenda głosi, iż pierwszy masaż tajski wykonany został 2500 lat temu, przez osobistego lekarza Buddy. Poprzez połączenie technik akupresury oraz delikatnej, pasywnej jogi miał na celu wprowadzenie masowanego w stan relaksu. Specyfiką tradycyjnego masażu tajskiego jest sposób jego wykonywania, dalece odbiegający od innych znanych wszystkim masaży. Do wykonania go nie używa się olejków, ani żadnych innych substancji nawilżających, a Klient cały czas pozostaje w luźnym ubraniu. Masażysta wykorzystuje całe swoje ciało (tj. dłonie, nadgarstki, kciuki, kolana czy stopy) do przeprowadzenia zabiegu. Wielu nazywa masaż tego rodzaju „jogą dla leniwych”, gdyż układ ciała masowanego zmieniają się w trakcie zabiegu, przybierając coraz to różniejsze pozycje, charakterystyczne dla tradycyjnej jogi. Opiera się ona na pięciu podstawowych ułożeniach ciała: pozycji siedzącej i odwróconej, leżeniu przodem, tyłem oraz na boku. W zależności od potrzeb klienta salon Mana Day Spa oferuje masaże 60, 90 i 120 minutowe

Aromaterapeutyczny masaż olejkami jest to niezwykle zmysłowy i relaksujący masaż, wprowadzający Klienta w stan głębokiego odprężenia. Olejki, ze względu na swój intensywny zapach działają również na zmysł węchu osoby masowanej, co pomaga w uzyskaniu odprężenia. Idealnym poprzedzeniem masażu olejkami jest wykonanie peelingu oczyszczającego w ekstraktem z owocu liczi oraz nałożenie ujędrniającej maseczki na ciało z liczi – NOWOŚĆ w salonie Mana Day Spa.

Masaż stemplami jest stosowany w Tajlandii od około 400 lat. W celu uwolnienia zawartych w ziołach olejków eterycznych, przed rozpoczęciem masażu stemple są odpowiednio podgrzewane. Początkowo, w związku z wysoką temperaturą woreczków, masaż odbywa się na zasadzie krótkich i częstych uderzeń ciała. W miarę, gdy stają się one chłodniejsze, rośnie intensywność masażu, dzięki czemu czynne substancje roślin uwalniają się wchłaniając przy tym w rozgrzaną skórę. Najczęściej występującymi składnikami woreczków są między innymi: imbir lekarski, trawa cytrynowa, cynamonowiec kamforowy, limonka kaffir, eukaliptus, galangal, gujava, kurkuma, tamarynd. Egzotykę masażu dopełniają pozy przybierane przez osobę masowaną, charakterystyczne dla wszystkich rodzajów masażu tajskiego. Jest to jeden z najbardziej egzotycznych, a zarazem ekskluzywnych masaży.

0 0 vote
Article Rating